Fatih OZAKOĞLU, Zeynep'in babası


Pazar günü çok güzel bir şey oldu.. Canım kızımla ilk kez aynı sahneyi paylaştık.. O org çaldı, ben de eşlik ettim ona.. 20 yıllık meslek hayatımın en güzel, en özel, en anlamlı ve en heyecanlı sahnesiydi.. Kalbim ağzımda attı 4 dakika boyunca.. Bambaşka bir baba-kız aşkı yaşadık.. Ona ve sahneye çıkan diğer güzel arkadaşlarına eşlik etmek bambaşka bir heyecan, bambaşka bir onur.. ve tabii ki her şeyden önce bana bu onuru yaşama imkanı tanıyan, bu güzel çocukların olanak sağlandığında ve yeterince ilgilenildiğinde neler yapabileceklerini gösterebilmelerini sağlayan, öğretmenleri Bülent İşbilen e ne kadar teşekkür etsek azdır.. bu güzel deneyimlerin artması ve bütün güzel çocukları kucaklaması dileğiyle..

Hasip YAZAR, Veysel'in Babası


Veysel korodan önce özgüveni az, içine kapanık, sessiz birisiydi. Korodan sonra daha neşeli daha istekli, özgüveni artmış bir şekilde enerjisini doğru bir şekilde atması sağlandı. O eski hareketleri yavaş olan çocuk simdi daha enerjik ve duygularını , isteklerini kolayca anlatabilen bir birey oldu. Ayrıca koro faaliyetlerinden bu yana kasılmaları azaldığından hiç havale geçirmedi. Koro faaliyetlerinin çocuklar üzerinde çok iyi bir etki bıraktığını düşünüyorum.

Halime YİĞİT, Murat'ın Annesi


Murat 10 yaşında ve atipik otizim tanısı var. İlköğretim 4. sınıf kaynaştırma eğitimi alıyor. Murat müzik eğitimine başlamadan önce dikkati oldukça dağınıktı.Hafızası güçlü değildi. Komutları tam olarak almıyor ve yerine getirmiyordu.Anormal el hareketlerine sahip bir çocuktu. Müzik eğitimine yaklaşık 6 ay önce başladık. Murat'ta ilk önceleri odaklanma ve konsantrasyon açısından önemli gelişmeler oldu. Dikkat eksikliğinde azalma görülürken ince motor becerisinde artma hafızasında karmaşık bilgileri tutma gibi olumlu özellikler edinmeye başladı. Doğru eğitim doğru yaklaşım ve doğru kişiyle eğitim aldığımız için kendimizi bu açılardan şanslı hissediyoruz. Bülent İşbilen hocamıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Meral Morova, Buse'nin annesi


Buse SERÇEV'in en güzel projelerinden olduğuna inandığım SERÇEV korosunda olmaktan büyük keyf ve mutluluk duyuyor. Çocukluğundan beri şarkı söylemeyi her zaman çok sevdi. Bülent hocamız gibi özel ve güzel bir öğretmenle yollarımızın kesişmesi ise prova günlerini çok daha istekle beklemesini sağladı. Bülent hocamızın verdiği ödevleri daha sorumluluk duyarak yapmaya başladı. İyi ki yollarımız sizinle kesişmiş Bülent hocam. Birlikte daha çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inancımız tam. İyi ki varsınız. SERÇEV ailesi olarak hepimiz sizi seviyoruz.

Deniz AYKUT, Cansu'nun annesi


Bülent hocam iyi ki varsınız Cansu konuşmasa da sayenizde müzik çalışmalarından çok zevk alıyor kendince şarkıları söylüyor alkışlar size.

Yusuf AVAN, Kutay'ın babası


Kutay 14 yaşında 8. sınıfa geçti bu sene kaynaştırma öğrencisi. Yaklaşık 1 yıldır oğlumuz Kutaya müzik (org) dersi aldırıyoruz. İlk zamanlar Kutay’ın ders performansı 10-15 dakikayı geçmiyordu zamanla Bülent hocanın katkılarıyla en az 25-30 dakika güzel ders yapabilmekteyiz. Dikkatini toplamada ve davranışlarını kontrol etmede müzik eğitiminin çok faydası olduğunu düşünüyoruz. İletişimi de gözle görülür bir şekilde arttı. Bunlarda müzik eğitiminin katkısı inkâr edilemez. Bülent Bey sağolsun eğitiminde büyük çaba sarfetti. Aşırı davranış problemlerinin olduğu zamanlarda bile bir özel eğitimci sakinliğiyle Kutayla ders yapmayı başarmıştır. Sosyal sorumluluk projelerine hazırlıyor çocuklarımızı gerçekten bu özel çocuklarla konser organize etmek ve sorunsuz tamamlamak herkesin başarabileceği bir şey değildir. Yılmaz güney sahnesinde sergiledikleri özel çocuklar konser performans çok güzeldi. İlerki dönemde gitar ve şarkı söylemeyi hedefliyoruz. Hocamız daha bir çok güzel organizasyona imza atacaktır. bundan eminiz. Bülent hocama teşekkür ederiz ve başarılarının devamını dileriz.

Zekiye TÜTÜNCÜ, Muzaffer'in annesi


Bülent Hocam, sizin sayenizde Muzaffer koro günlerini dört gözle bekliyor ve şarkı söylerken çok mutlu oluyor. Fedakar çalışmalarınız için size minnettarız…

Fatma UZUN, Samet'in annesi


Samet küçücük şeyden mutlu olan ama bunu dışarıda gösteremezdi özgüven hiç yoktu okul hayatında mutsuzdu birşeyler yapmak istiyor ama kimse ilgilenmedi koroya başladık özgüven geldi baş ağrıları azaldı o mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz konserlere çıkmak onu çok mutlu ediyor Bülent hocam size çok teşekkür ediyorum bizi anladınız çocuklarımızla çalıştınız sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var.

Sudenur CANMAYA


Sayın Bülent hocam ben Sudenur Canmaya sizinle tanıştığımda 11 ameliyat geçirmiş ve hayata karamsar bakıyordum. Sizinle tanıştıktan sonra hayata bakış açım tamamen değişti. Her hafta geldiğim müzik korosunda ve konserlerde umut edemeyeceğim yerde konser vermeniz beni inanılmaz mutlu ediyordu ve moralman yükseltiyordu bize verdiğiniz değer ve emekler için siz ve ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Saygılarımla.

Nevim DÖNMEZ, Tuğçe'nin annesi


Sevgili Bülent İşbilen hocamız siz çocuklarımız ve biz veliler olarak çok değerlisiniz. Çocuklarımıza göstermiş olduğunuz içten dolu sevginiz ve emeğiniz için çok çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın sizin gibi değerli ve sevgi dolu öğretmeni olduğu için çok şanslıyız.

Gülpembe GÜZELGÖZ, Yiğit'in annesi


Çok kıymetli Bülent hocam çocuklarımıza ve bizlere verdiğiniz emek özveri ve çalışmalarınızdan dolayı size sonsuz teşekkürler İyi ki varsınız…

Sevim KESKİN, Zeki'nin annesi


Değerli Bülent hocam çocuklarımıza vermiş olduğunuz sevgi ve özverili çalışmalarınızdan dolayı size sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor müzik hayatınızda başarılar diliyoruz. İyi ki Varsınız.

Aysun SARI, Onur'un annesi


Bülent Hocamla 7 yıllık bir emek neticesinde hedefimize ulaştık. Emeğinize sağlık hocam siz nereye biz oraya, beraber yeni hedeflere, başarılara inşallah.

Gülgün GÜMÜŞ, Naz'ın annesi


Naz 1995 doğumlu orta derece zihinsel engeli olan bir genç kız. Öncelikle sosyal ortamlarda olmayı çok seviyor. Serçev korosu bu anlamda büyük bir ihtiyaca cevap veriyor. Bizim çocuklarımızın toplumda yaşıtları tarafından kabul görmesinin büyük sıkıntı olduğu düşünüldüğünde koronun ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor. Ancak bu ortamı güzelleştiren bilgi ve davranışlarıyla farklı bir birey olduğunu gösteren Bülent Öğretmenimizdir. Ben ilk günden bu yana Öğretmenimizin sabrını, sevgisini, içtenliğini ve en önemlisi yüzünde hep var olan gülümsemeyi hayranlıkla izliyorum. Naz, duygularını yoğun yaşar ve kendini kontrolde zorlanır. İşte bu anlarda ki o psikolojiyi anlayıp, ona destek olan, tekrar tekrar verdiği fırsatlarla büyük ölçüde kontrol mekanizmasını güçlendirmesinde yardımcı olan Bülent Öğretmenimizin bu anlamda çok yol almamıza neden olduğunu belirtmek isterim. Yapılan çalışmaların bir çok alanda katkısı oldu ancak benim için sıralamanın başında toplum içerisinde duygularını kontrol gelmektedir. Ne kadar şanslıyız ki kader bizi Bülent beyle karşılaştırdı. İyi ki varsınız öğretmenim.